Promień poszukiwań:

CoiGdzie.pl > Treść aktualności

Do wybrania bilety na Gelato Festival Europa w Warszawie

2017-06-21
 

Gelato Festival 2017: dwa razy więcej smaków w turnieju o najlepszy w Europie
VIII edycja, Warszawa, Plac przy Torwarze, 23 – 25 czerwca 
(od 12:00 do 20:00; wstęp za okazaniem biletu)

Gelato Festival Europa przyjeżdża wreszcie do Polski ze swoimi mitycznymi food truckami. Najbardziej radosny festiwal gastronomiczny na kółkach, który objeżdża Europę już od 7 lat przyciągając zawsze tłumy łasuchów, zatrzyma się także w Warszawie od 23 do 25 czerwca 2017 r. Mamy dla Was kilka biletów na ten niezwykle smakowity festiwal!

„Profumi di Sicilia”, „Vanilla Bean – lody waniliowe z bezą”, „Raspberry Provocation”, „Biała czekolada z mascarpone przekładana sosem malinowym” to tylko niektóre z wybranych, wykwintnych smaków biorących udział w lodowym turnieju w Warszawie. Trzy fantastyczne dni na Placu przy Torwarze pozwolą Wam zakochać się w słodkościach najbardziej lubianych na świecie: we włoskich lodach.

Wszyscy kochają lody, zarówno dorośli jak i dzieci, ale tylko niewielu zna ich historię. To pokarm genialny, świeży, odżywczy i na topie. Lody - jeszcze bardziej niż pizza czy spaghetti - są z punktu widzenia historycznego pierwszym produktem, który można nazwać Ambasadorem Włoskiej Kuchni. Prawdziwa pokusa... Wynalazł je w 1559 roku Bernardo Buontalenti, pomysłowy artysta pochodzący z Florencji, który podczas bankietu na dworze Medyceuszy zaserwował pierwszy zimny krem na bazie mleka, miodu i żółtka jajka. To był wielki triumf! W tamtych czasach dania były oznaką potęgi, fantazji oraz kreatywności kuchni dworów królewskich i arystokracji. Były tym, czym należało zadziwić a często i onieśmielić gości. Od tamtego czasu lody zaczęły się rozpowszechniać najpierw we Włoszech a następnie we Francji, gdzie dotarły dzięki Katarzynie Medycejskiej.

Aby wygrać bilet na festiwal napisz nam dlaczego co wyjątkowego jest we włoskich gelato, odpowiedź wyślij na maila promocja@coigdzie.pl do czwartku 22 czerwca 2017 do godz. 12:00. 6 najciekawszych odpowiedzi nagrodzimy pojedynczymi biletami jednokrotnego wstępu. Powodzenia! 

Bilety na festiwal możecie kupic na stronie: www.gelatofestival.it/it/biglietto

Wróć